fbpx

BONABAG in uniqmagazine.com

BONABAG in uniqmagazine.com

Doğadan İlham Alan İkonik Parçaların Markası Bonabag

 

 

Bonabag yüzde 100 gerçek deriyi el işçiliğiyle birleştiriyor ve tüm zamanlara uyum sağlayan, ikonik parçalara imza atıyor. Doğadan ilham alan marka, zamansız çizgisiyle hayatın her alanında ve her döneminde kullanıcılarının yanında olmayı hedefliyor. Çanta, kemer ve çeşitli aksesuarlarla özgün koleksiyonlar hazırlayan markanın hikayesini ve yeni sezon hazırlıklarını Founder & Designer Cansu Şahin ve PR Manager Aysu Şentay’dan dinledik.

 

 

Bonabag’in Kuruluş Hikayesini Anlatır Mısınız?

Her yolculuk tutkuyla başlar. Bizim yolculuğumuz, hızlı tüketim çılgınlığı içinde; özel ve zamansız tasarımlar ile kaliteli ve doğal malzemelerin arayışı olarak başladı. İlhamını doğanın eskimeyen güzelliklerinden; adını Latince “iyi, gerçek, şanslı” anlamına gelen “bona”dan alan Bonabag, zamanın akışına uyum sağlayan, el yapımı yüzde 100 gerçek deri çanta ve aksesuar koleksiyonlarıyla, hayatın her anında yanında olmayı hedefliyor.

 

 

Bonabag Ürün Yelpazesinde Neler Bulunuyor? İkonik Bonabag Ürünleri Var Mı?

Hem kadın hem erkek kategorisinde deri çanta, aksesuar ve kemer ürün segmentlerini barındırıyor. Ayrıca 2021-2022 Sonbahar ve Kış Sezonu ile pet ürünlerini de bünyemize dahil ediyoruz. Her koleksiyonun ikonikleşen bir parçası oluyor. İlk koleksiyonumuz Figura Koleksiyon’da ikonikleşen kalıbımız Challenger çantalarımız oldu. Hatta Challenger çantalar marka ile özdeşleşti diyebiliriz. İkinci koleksiyonumuz Airy Koleksiyon’da ikonikleşen ürünümüz Urban Case Unisex. Aynı zamanda, bu zamana kadar en çok satan ürünümüz. Sektördeki modaya uygun, trend laptop çantası açığını kapatan bir ürün olduğunu düşünüyoruz. Unisex olması ile de hem kadın kullanıcılara hem de erkek kullanıcılara cazip geliyor. Son koleksiyonumuz Beyond Koleksiyon, yeni koleksiyonumuz olduğu için ikonik bir parça algısı henüz oluşmadı. Kullanıcıların koleksiyona alışmaları ve satın alma eğilimi göstermeleri zaman alıyor.

 

 

“Bonabag Minimalist, Çok Fonksiyonlu Ve Kişiye Özel Parçalar Sunuyor”

Peki, Üretim Süreci Nasıl İşliyor?

Süreç, gerçek ve doğal malzeme araştırması ile başlıyor. Özgün tasarımlarla eşsiz bir koleksiyon oluşturma süreci ile ilerliyor. Son aşama ise doğa dostu, sürdürülebilir üretim.

Bonabag Ürünleri Kullanıcılarına Ne Tür Farklılıklar Ve Kolaylıklar Sunuyor?

Çok fonksiyonlu tasarım ile gün içinde kullanıcının her anına eşlik ediyor. İşe giderken, bisikletine binerken, arkadaşları ile buluşurken, tatile çıkarken… Çantanı dönüştürerek kullanma imkanı sağlıyor. Ayrıca, MYBONA ile kullanıcılar tamamen kendine özel tasarım oluşturabiliyorlar ve bu tasarımlarını bünyemizdeki usta ellere teslim ediyorlar. Herkesten farklı, sadece sana özel. Kendi ürününün tasarımını sana bırakıyoruz; çünkü hepimiz aslında içten birer tasarımcıyız!

 

 

“Yeni Sezon İle Beraber, Bonabag & Bonapet Olarak Tamamen Yeni Bir Konsepte Dönüyoruz.”

Yakın Zamanda Aileye Yeni Ürünler Dahil Olacak Mı? Yeni Sezon İçin Çalışmalarınız Ne Yönde?

2021-2022 Sonbahar ve Kış Sezonu ile pet ürünlerini de bünyemize dahil ediyoruz: Bonapet. 2019 Nisan kuruluşumuzdan itibaren, bir taraftan hazırlandığımız bir proje aslında; sadece markamız için doğru zamanı bekledik. Şu an ciddi anlamda bir hazırlık sürecindeyiz yeni konseptimiz için. Yeni sezon ile beraber, Bonabag & Bonapet olarak tamamen yeni bir konsepte dönüyoruz ve şimdiden güzel dönüşler almaya başladık. Temmuz 2021 itibarıyla “ön sipariş”lere başlıyoruz.

Yeni jenerasyon markalar için hem e-ticaret hem de mağaza anlamında stockists’lerin çok önemli olduğunu biliyoruz. Yeni markaların, her ne kadar sağlam altyapı ile hazırlanmış olsa bile kendini duyurmaları ve kullanıcılara güven vermeleri çok zor. Çünkü insanların bir markaya alışmaları yavaş ilerleyen bir süreç. Bu noktada da bünyesinde iyi markalar barındıran stockists’lerin genç, girişimci markaları bünyelerine dahil etmeleri markaya destek veren bir rol oynuyor. Uniq Magazine’nin beraberinde yürüttüğü Uniq Shop ile olan işbirliğimiz için de aynı şeyi söylemek mümkün. Uzun yıllar birbirimizden besleneceğimiz güzel bir serüven olacağına inanıyoruz.